Parola hatırlatma

Elektronik posta adresinizi girin, oturum açabilmeniz için parolanızı size hemen yollayalım

PIN kodunu hatırlatma

PIN kodunuzu size hemen gönderebilmemiz için elektronik posta adresinizi veya üye numaranızı girin

Genel hizmet alım şartları


Kurumsal Bilgi ve Elektronik Ticaret Hizmetlerine ilişkin 11 Temmuz 2002 tarih ve 34/2002 sayılı İspanya yasasına ve uygulama normlarına istinaden IMAGINARIUM S.A. şu hususları beyan eder:

Hizmet alım niteliği

Imaginarium, S.A. tarafından sunulan hizmetleri almak suretiyle kullanıcı, ülke kanunlarına göre hizmet alım sözleşmesi akdetme kabiliyetini haiz olmalıdır.

Sözleşme konusu

Sözleşmenin konusu, çocuklara ve ailelerine yönelik ürün ve hizmet satışıdır. Bu ürün ve hizmetlerin özellikleri ve yine bu ortamda gerçekleştirilebilecek her türlü işlemin özellikleri bu web sitesinin ilgili sayfalarında her zaman İspanyolca dilinde yer almaktadır.

Imaginarium, kart ile ya da teslim sırasında ödeme yapma seçeneği sunmaktadır. Tüm bu sistemler maksimum güvenlik sağlamaktadır. Bankacılık kuruluşu, kartla yapılan ödemelerde verilen bilgilerdeki muhtemel hataların tespiti için gerekli güvenlik araçlarını kullanmaktadır.

Tedarikçi bilgileri

Kullanıcı tarafından alınan ürün ya da hizmetleri sağlayan, şirket merkezi Plataforma Logística de Zaragoza - C/ Osca, nº4 - 50197 Zaragoza (İspanya) adresinde bulunan, C.I.F. A50524727 ticari sicil numarası ile kayıtlı Imaginarium, S.A. firmasıdır. firma, Zaragoza Ticaret Sicilinde 1.304 cilt, 8 klasör, Z-7250 sayfa, 1ª altında kayıtlıdır. 24 Şubat 2006 tarih ve 225/2006 sayılı İspanya Kraliyet Kararnamesi uyarınca Imaginarium, S.A., İspanya Ekonomi Bakanlığı Uzaktan Satış Şirketleri Sicilinde ise -NEVA-2007/0740/02/50/9/V numara ile kayıtlıdır.

Sipariş formunun doldurulması ve gönderilmesi, sözleşme şartlarının kabulüne tabidir ve bu kabul olmaksızın hiçbir şekilde ticari teklif olarak addedilemez. Sipariş formunun doldurulması ve gönderilmesi, sözleşme şartlarının kabulüne tabidir ve bu kabul olmaksızın hiçbir şekilde ticari teklif olarak addedilemez.

Sipariş girişi

Nakliye işlemleri bizzat Imaginarium, S.A. tarafından ya da tayin ettiği bir nakliye acentesi tarafından yerine getirilir. Alıcı tarafından iletilen bir kart ile eve teslim edilmesi istenen siparişler konusunda, verilen bilgilerin hatalı veya eksik olması veya alıcının adreste mevcut olmaması nedeniyle teslimatın yerine getirilememesi halinde Imaginarium, S.A. hiçbir sorumluluk kabul etmez. Yukarıdaki şartlar saklı kalmak kaydıyla, Imaginarium, S.A. teslimatın mümkün olan en kısa süre içinde ve hem gönderici hem de alıcının memnun olacağı şekilde yerine getirilmesini temin etmek üzere özenli bir tüccar olarak gerekli tüm önlemleri alır. Hastane, kamu kuruluşu ya da genel olarak kamunun erişiminin kısıtlı olduğu diğer yerlere teslimat konusunda Imaginarium, S.A., teslimatın doğrudan alıcıya yapılamadığı ve resepsiyon ya da giriş kontrol noktası olan başka bir yerde alıcıya sunulan siparişler konusunda garanti veremez ve bu konuda hiçbir sorumluluk üstlenmez.

Imaginarium, S.A. web sitesinin ilgili kısmından verilen siparişlerin alıcı tarafından seçilen adres ve nakliye sistemi ile gönderileceğini garanti eder. Cumartesi, Pazar ve tatil günleri sipariş kayıt ve teslim işlemleri gerçekleştirilmez. Teslim tarihi hesaplanırken bu hususun dikkate alınması gerekir. Özel durumların söz konusu olduğu dönemlerde (yılbaşı, ulaştırma sektörü grevleri, olağanüstü olaylar vb.) nakliyede gecikme meydana gelebilir.
Imaginarium, S.A. belirli saatlerde teslim garantisi vermez. Alıcı belirli bir teslim tarihi ya da bu tarihte belirli bir zaman aralığı bildirdiği takdirde bunun sadece yol gösterici nitelikte olduğu anlaşılmalıdır. Imaginarium, S.A. bu durumu, başka hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin, mümkün olduğu ölçüce bu süreye uyulabilmesi amacıyla nakliyeciye bildirir.

Fiyat ve teklif geçerlilik süresi

Her ürünün altında belirtilen fiyat toplamdır (KDV dahil) ve bunlara sadece belirtilen varış yeri ya da tercih edilen nakliye seçeneğine ilişkin gönderi ücretinin eklenmesi gerekir. Belirtilen fiyatlar Türk Lirası cinsindendir. Fiyatlar ve belirtilen şartlar o anda ve sadece açık oturum içerisinde geçerlidir. Alıcının işlemi onayladığına dair sipariş teyit bilgileri, seçilen her kalemin fiyatlarını, işleme ait açık nakliye ücretini ve varsa promosyon ya da indirimleri net bir şekilde belirtir.

Göreceğiniz üzere, web sitesi üzerinden sipariş verildiğinde ilgili fatura hem bize bildirdiğiniz e-posta adresine hem de istenen ürünler ile birlikte gönderilecektir. Siparişiniz hakkında her türlü bilgi için 0212 345 52 57 numaralı telefondan Müşteri Hizmetlerini arayabilir, imaginarium-tur@infoimaginarium.es adresine e-posta atabilir ya da Yasal Uyarı kısmında belirtilen adrese bir mektup gönderebilirsiniz.

Bilgi ve Danışma

Siparişiniz ya da sunduğumuz ürün ve hizmetlerin özellikleri hakkında her türlü bilgi için ya da her türlü olay ya da iade talebi konusunda bizimle iletişime geçmek için 0212 345 52 57 numaralı telefondan Müşteri Hizmetlerini arayabilir, imaginarium-tur@infoimaginarium.es adresine e-posta atabilir ya da Yasal Uyarı kısmında belirtilen adrese bir mektup gönderebilirsiniz.

Vazgeçme hakkı

Imaginarium olarak size en iyi hizmeti sunmayı istiyoruz. Bu doğrultuda, eve teslim hizmetiyle satın almış olduğunuz her türlü ürünü iade etmek için 0212 345 52 57 numaralı telefondan Müşteri Hizmetlerini arayabilir, imaginarium-tur@infoimaginarium.es adresine e-posta atabilir ya da Yasal Uyarı kısmında belirtilen adrese bir mektup gönderebilirsiniz, fakat söz konusu iadenin maliyetinin (yürürlükteki normlara istinaden) sizin hesabınıza olduğunu dikkate almanız gerekir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda ürünü ve orijinal ambalajını mükemmel durumda muhafaza etmeniz zorunludur.
İlgili normlar, iade talebinin tüketiciye teslim tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde yapılmasını öngörmektedir.

Bu iade hakkı, www.imaginarium.com.tr, www.descargasimaginarium.es portali ya da başka bir uzaktan satış ortamı üzerinden satın alınan dijital içerik yüklemeleri, ses kayıtları, videolar, diskler ve benzeri ürünler, kişiselleştirilmiş ürünler ya da hijyen ya da başka yasal istisnalar nedeniyle iadesi mümkün olmayan diğer ürünler için uygulanamaz.

Fikri Mülkiyet Hakları ve diğer Haklar

Alıcı, erişim sağlayabileceği, Imaginarium Grubu web platformları ile ilgili unsurların ve fikri, sınai ve diğer mülkiyet haklarının (sınırlama getirmeksizin her türlü telif hakkı, patent, marka, tasarım, fotoğraf, görüntü ve kaynak kodları) Imaginarium, S.A. firmasının münhasır mülkiyeti altında bulduğunu kabul eder ve onaylar. Alıcı, Imaginarium S.A.'nın yazılı onayı olmaksızın bu platformdaki materyalleri ya da kaynak kodlarını ya da yapılan yüklemeleri kısmen ya da tamamen ve dolaylı ya da doğrudan kopyalayamaz, değiştiremez, tahrif edemez, yayınlayamaz, gönderemez, dağıtamaz, satamaz ve iletemez.

Imaginarium, tarafımızca sunulan MP3 ürünlerinin Instituto Frauenhofer (Münih, Almanya) dijital mührünü içerdiğini bildirir. Bu dijital mühür yükleme esnasında otomatikman işlenir. Bu sayede, indirilen içeriğin kopyalanması ya da CD üzerine kaydedilmesi dahil olmak üzere daima ürünle birlikte kalan sayısal bir kod aracılığıyla alıcının kimliğini tespit edebiliriz. Bu, indirilen içerik ile yapılabilecek her türlü yasa dışı işleme karşı korunma aracıdır ve hak sahibi ile ilgili bilgiler içermektedir. Bu mühür hiçbir durumda, her türlü amaç doğrultusunda son kullanıcı olan alıcı ile ilgili herhangi bir kişisel bilgi içermez. Bu araçla Imaginarium eser sahiplerini, sanatçıları ve yasal yükleme satın alan herkesi desteklemeyi amaçlamaktadır.

Amir kanun ve mahkemeler

Bu Genel Şartlar, açık hüküm bulunmayan hususlarda İspanya kanunlarına tabidir ve bu kanunlara göre yorumlanır. İlgili olabilecek diğer tür kanunların yargı yetkisini açıkça hariç bırakan taraflar, yasal olarak izin verilmeyen durumlar hariç olmak üzere, ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlığın çözümlenmesi konusunda Zaragoza (İspanya) şehri Mahkemelerinin yargı yetkisini kabul ederler.

Imaginarium olarak, oyuncaklar daha fabrikadan çıkmadan, kaliteyi öne çıkartıyoruz. Malzemelerin, imalat süreçlerinin ve seçimlerin normlara uygunluğunu temin etmek üzere tüm ürünler sıkı güvenlik kontrollerinden geçmektedir. Amacımız, oyuncakların elinize mükemmel şartta geçmesidir. Bu amaçla, çocukluk çağına yönelik ürünlere ilişkin işlemler konusunda uzmanlaşmış bir lojistik platform kullanıyoruz. Size en iyi hizmeti sunmamız için, eve teslim hizmetiyle satın almış olduğunuz her türlü ürünü, 0212 345 52 57 numaralı telefondan Müşteri Hizmetlerini arayarak, imaginarium-tur@infoimaginarium.es adresine e-posta atarak bizimle irtibata geçmek suretiyle iade edebilirsiniz. Böylelikle nakliye ve gönderinin iadesi konusunda gerekli işlemleri gerçekleştirebiliriz. Böyle bir durum söz konusu olduğunda ürünü ve orijinal ambalajını mükemmel durumda muhafaza etmeniz zorunludur.İade başvurusunu 7 iş günü içerisinde ve fatura ile birlikte yapmanız gerektiğini unutmayın. Açılmış vücut temizliği ürünleri, CD'ler ya da yazılımlar ve tabiatı itibariyle iade edilemeyecek ürünler iade kapsamı dışındadır.